Julkaistu 01.11.2018

Valokuvauskurssit 2019

Ilmoittautuminen vuoden 2019 valokuvauskursseille on käynnistynyt. Valitse omasi ja tule mukaan!

Vuodelle 2019 on tulossa jälleen laaja valikoima valokuvauskursseja. Tarjolla on kirjaimellisesti kaikkea maan ja taivaan väliltä, makrokuvauksesta taivaan ilmiöihin. Kurssit on nyt listattu nettisivuillemme, ja ilmoittautuminen kaikille kursseille on käynnissä. Alla olevasta listasta pääset kunkin kurssin tarkempaan kuvaukseen sekä ilmoittautumaan. Annamme mielellämme lisätietoja kursseista sähköpostitse tai puhelimitse. Tervetuloa uppoutumaan valokuvauksen kiehtovaan maailmaan!

Luontokuvasta esityskuva 28.1.-1.2.2019

Tykky ja taivas, maisemakuvauksen erikoiskurssi 6.-10.2.2019

Talvisen maisemakuvauksen erikoiskurssi, panoraamat ja useiden valotusten hyödyntäminen 18.-22.2.2019

Valokuvauksellinen talviloma, peruskurssi 18.-22.2.2019

Edistynyt luova luontokuvaus 18.-22.3.2019

Linnut kevään huumassa 10.-14.4.2019

Kuvaaminen käsisalamalla 15.-16.5.2019

Lemmikkikuvauksen perusteet 17.-19.5.2019

Henkilökuvaus miljöössä 10.-14.6.2019

Digikuvauksen peruskurssi 24.-28.6.2019

Luova kasvi- ja maisemakuvaus 24.-28.6.2019

Digikuvauksen jatkokurssi 1.-5.7.2019

Luontoharrastajan valokuvauskurssi 1.-5.7.2019

Karhukuvaus 8.-12.7.2019

Retkeilijän digikuvauskurssi 8.-12.7.2019

Lähikuvaus luonnossa –peruskurssi 15.-19.7.2019

Sääksi- ja karhukuvaus 15.-19.7.2019

Henkilökuvaus miljöössä 7.-11.9.2019

Syysmaisema ja –taivas 7.-12.9.2019

Maisemavalokuvaus: ruska ja vanhat metsät 16.-20.9.2019

Maisemakuvauksen erikoiskurssi: Ruska, panoraamat ja useiden valotusten hyödyntäminen 18. – 22.9.2019

Virtavesien valokuvaus 23.-27.9.2019

Mallivalokuvaus studiossa 7.-11.10.2019

Luontokuvaajan starttikurssi talveen 13.-17.11.2019

« Takaisin